Dagelijks online, elke 2e maandag van de maand op je deurmat in de gemeente Dronten

UPLOAD HIER
uw eigen nieuws
op onze nieuwssite!
<< Ga terug

Drie vrouwen uit Dronten op verkiesbare plaatsen: Schotman, Den Boer en Boutkan

Drie vrouwen uit Dronten op verkiesbare plaatsen: Schotman, Den Boer en Boutkan
Yvonne den Boer (D66)
Foto: eigen foto

DRONTEN - Het centraal stembureau in Lelystad heeft de kandidatenlijsten voor de komende Statenverkiezingen definitief vastgesteld. Er doen op woensdag 20 maart zestien partijen mee. Naar het zich laat aanzien staan er drie inwoners van Dronten op een verkiesbare plaats. Alle drie zijn het vrouwen.

Meest kansrijke kandidaten uit Dronten:

  • Chris Schotman: nr. 2 CDA (nu 5 zetels)
  • Yvonne den Boer: nr. 2 D66 (nu 4 zetels)
  • Bianca Boutkan: nr. 7 PVV (nu 6 zetels)
  • Thijs de Jong: nr. 9 VVD (nu 7 zetels)
  • Roelf Raterink: nr 5 PvdA (nu 3 zetels)

Dertig kandidaten uit Dronten

Er zijn dertig kandidaten uit Dronten. Dat zijn er evenveel als uit Urk, dat veel minder inwoners heeft. Het zijn aanzienlijk meer dan uit Zeewolde en Emmeloord, twee andere plaatsen met meer dan 20.000 inwoners.

Kandidaten per woonplaats

  • Almere - 103
  • Lelystad - 61
  • Urk - 30
  • Dronten - 30
  • Zeewolde - 18
  • Emmeloord - 13
  • Tollebeek - 4
  • Luttelgeest - 3
  • Biddinghuizen - 2
  • Bant - 1
  • Ens - 1
  • Marknesse - 1
  • Nagele - 1
  • Swifterbant - 1
  • Creil - 0
  • Espel - 0
  • Kraggenburg - 0
  • Rutten - 0

Kandidatenlijsten statenverkiezingen

1. VVD

  1. Jan de Reus (Lelystad)
  2. Ellentrees Muller (Almere)
  3. Janet Klijnstra-Rippen (Lelystad)
  4. Franco Achtien (Almere)
  5. Mirjam Smeels-Zechner (Almere)
  6. Henri van Ulsen (Nagele)
  7. Jan de Haan (Lelystad)
  8. Elise Broen (Almere)
  9. Thijs de Jong (Dronten)
  10. Sabrina van Bemmel (Lelystad)
  11. Theo Vullink (Dronten)
  12. Monique van den Berg (Almere)
  13. Philip ten Napel (Urk)
  14. Tom Veldhuis (Lelystad)
  15. Marlies van der Tooren (Lelystad)
  16. Rene van Schaijk (Zeewolde)
  17. Ton Kehl (Emmeloord)
  18. Oele Steenks (Swifterbant)
  19. Mandy Schipper (Almere)
  20. Jaap Lodders (Zeewolde)

Verkezingsprogramma VVD (pdf)

2. PVV

  1. Chris Jansen (Almere)
  2. Willem Boutkan (Almere)
  3. Kees Kok (Almere)
  4. Irene Joosse (Almere)
  5. Jan Meindert Keuter (Urk)
  6. Sander Homan (Lelystad)
  7. Bianca Boutkan (Dronten)
  8. Ramona Aukes (Almere)
  9. Jan Wakker (Urk)
  10. Nico Outhuijze (Lelystad)
  11. Hendrik Wakker (Urk)
  12. Ashwin van Stormbroek (Lelystad)
  13. Toon van Dijk (Almere)

3. CDA

  1. Jan Nico Appelman (Lelystad)
  2. Chris Schotman (Dronten)
  3. Hennie Bogaards (Noordoostpolder)
  4. Johan van Slooten (Urk)
  5. Wim Klink (Zeewolde)
  6. René Claessens (Almere)
  7. Jennie Kempenaar-van Ittersum (Dronten)
  8. Klaas Brouwer (Urk)
  9. Jeltje Vliegenthart-Kuiken (Almere)
  10. Wim Hijmissen (Lelystad)
  11. Lucia Fer (Lelystad)
  12. Henk Suelman (Marknesse)
  13. Bjorn Hanekamp (Zeewolde)
  14. Dirk Minne Vis (Dronten)
  15. Jan Cees Vogelaar (Lelystad)
  16. Romke Kinderman (Lelystad)
  17. Cees van der Lans (Almere)
  18. Kees Sanderse (Almere)
  19. Carla van Dongen van de Wiel (Zeewolde)
  20. Egge Jan de Jonge (Zeewolde)
  21. Robbert van Woerden (Almere)
  22. Paul van Gool (Almere)
  23. Andries Greiner (Lelystad)
  24. Wobbe Bouma (Luttelgeest)
  25. Marianne Luyer (Almere)

Verkezingsprogramma CDA (pdf)

4. SP

  1. Frans Mulckhuijse ​​(Almere)
  2. Maike Müller​​ (Almere)
  3. Henk van der Linden ​​(Almere)
  4. Derk Engberts​​​ (Noordoostpolder)
  5. John Cocu ​​​​(Almere)
  6. Serge Dekker ​​​(Almere)
  7. Denise van Sluijs ​​​(Noordoostpolder)
  8. Dimitri Sessink ​​​(Lelystad)
  9. Christian Romkes ​​​(Urk)
  10. Jan Preuter​​​​ (Dronten)
  11. David de Vreede​​​ (Almere)
  12. Anneke Popa​​​ (Dronten)
  13. Alexander Sprong ​​​(Lelystad)
  14. Mats Dekker ​​​(Noordoostpolder)
  15. Rayeed Nasibdar​​​ (Almere)
  16. Froukje Linde ​​​(Lelystad)
  17. Tjitske Hoekstr​ (Noordoostpolder)
  18. Piet Breukel​​​ (Dronten)
  19. Azhar Naeem ​​​(Almere)

Verkiezingsprogramma SP (pdf)

5. D66

  1. Tiko Smetsers (Lelystad)
  2. Yvonne den Boer-Schwagermann (Dronten)
  3. Noortje Visser (Almere)
  4. Paul Vermeulen (Emmeloord)
  5. Bas van Klompenburg (Almere)
  6. Mostapha El Madkouri (Almere)
  7. Erik Kunst (Almere)
  8. Jeroen Kok (Lelystad)
  9. Wim van Wegen (Bant)
  10. Ton van Aalderen (Biddinghuizen)
  11. Kees Kortleve (Zeewolde)
  12. Ineke van Haarlem (Almere)
  13. Rachel de Haan (Lelystad)
  14. Thom Ummels (Lelystad)
  15. Sanne de Wilde (Lelystad)
  16. Jan Lems (Almere)
  17. Cocky Kuipers (Almere)
  18. Roy Brogge
  19. Rachida Moreiro Figueirado (Almere)
  20. Peter Schot (Lelystad)
  21. Rob van der Schans (Dronten)
  22. Angela Weerden (Emmeloord)
  23. Johan de Muynck (Zeewolde)
  24. Shasta Rötscheid (Almere)
  25. Michiel Rijsberman (Almere)

Verkiezingsprogramma D66 (pdf)

6. PvdA

  1. Willem de Jager (Lelystad)
  2. Dania Al-Obaidi (Almere)
  3. Abassin Nessar (Almere)
  4. Farid Boundati (Emmeloord)
  5. Roelf Raterink (Dronten)
  6. Monique Dubois (Almere)
  7. Binh-An Nguyen (Lelystad)
  8. Gerard Nijkamp (Almere)
  9. Dieuwko Postema (Lelystad)
  10. Mohammad Amiri (Almere)
  11. Mohamed Juzoef Tangali (Almere)
  12. Jan Klop (Zeewolde)
  13. Wim Esselink (Dronten)
  14. Lianne Mulder-Top (Emmeloord)
  15. Thomas Gillissen (Lelystad)
  16. Bahreddine Belhaj (Lelystad)
  17. Rense van der Heide (Dronten)
  18. Janet Faber-Slootheer (Emmeloord
  19. Peter Pels (Lelystad)
  20. Jop Fackeldey (Lelystad)

Verkiezingsprogramma PvdA

7. ChristenUnie

  1. Harold Hofstra (Lelystad)
  2. Tamara Strating​ (Zeewolde)
  3. Lubbert Schenk (Urk)
  4. Bryant Heng​ (Almere)
  5. Chris van Veluwen (Lelystad)
  6. Henriëtte van Keulen​ ​(Emmeloord)
  7. Justin den Harder​ (Biddinghuizen)
  8. Peter van der Bijl​ (Almere)
  9. Gerdine Post (Urk)
  10. Jannine van Schothorst (Urk)
  11. Arjan Kremer (Zeewolde)
  12. Farshid Seyed Mehdi (Almere)
  13. Klazien Jansen (Dronten)
  14. Annet Bijleveld (Lelystad)
  15. Daniëlle Bakker-Ras (Urk)
  16. Benjamin van Bilsen (Dronten)
  17. Kees Hendriksen (Almere)
  18. Ab de Jong​ (NOP)
  19. Nick Mills (Almere)
  20. Alette Dokter (Tollebeek)
  21. Gerrit Meun (Urk)
  22. Joannah Amoah (Lelystad)
  23. Jan-Eric Geersing (Emmeloord)
  24. Johanna Koffeman-Kramer (Urk)
  25. Klaas Quist (Tollebeek)
  26. Rob Koelewijn​ (Almere)
  27. Hans van Dijk​ (Almere)
  28. Berend Okma (Lelystad)
  29. Erik van de Beld (Zeewolde)
  30. Marianne Witteveen (Dronten)
  31. Roelof Siepel (Dronten)
  32. Lloyd Ferdinand (Almere)
  33. Aldrik Dijkstra (Almere)
  34. Elly van Wageningen (Lelystad)
  35. Anjo Simonse (Emmeloord)
  36. Jaap Oosterveld (Dronten)
  37. Ewout Suithoff​ (Zeewolde)
  38. Freek Brouwer (Urk)

Verkiezingsprogramma ChristenUnie

8. 50Plus

  1. Paul van der Starre (Almere)
  2. Marc van Rooij (Almere)
  3. Willem Herrebrugh (Lelystad)
  4. Marina Reigwein (Zeewolde)
  5. Rafaella Pouw (Lelystad)
  6. Frank de Kruijf (Almere)
  7. Caroline Schipper (Almere)
  8. Freek Appel (Lelystad)
  9. Rhianna Gralike (Dronten)
  10. Pim Reinders (Almere)
  11. Erik Boshuijzen (Almere)

9. GroenLinks

  1. Bas de Reus (Lelystad)
  2. Corina Straatsma (Almere)
  3. Steven Vrouwenvelder (Almere)
  4. Hicham Ismaili Alaoui (Lelystad)
  5. Iris Brouwer (Lelystad)
  6. Sadhana Boejhawan-Mangroo (Almere)
  7. Martin Minnema (Almere)
  8. Riet van der Wee (Dronten)
  9. Els van Lopik (Zeewolde)
  10. Myrte van der Zwet (Almere)
  11. Albert Bleijenberg (Dronten)
  12. Sandra Schrijver (Noordoostpolder)
  13. Arjan Dekking (Almere)
  14. Paul Vermast (Dronten)
  15. Hylke Hekkenberg (Noordoostpolder)
  16. Iris Gadellaa (Almere)
  17. Sjaak Kruis (Lelystad)
  18. Gerda Lenselink (Almere)
  19. Leo Broekhuis (Dronten)
  20. Nel van Dijk (Almere)
  21. Ellen van den Berg (Lelystad)
  22. Indira Draijer (Almere)
  23. Alida Laurense (Almere)
  24. Simon Miske (Dronten)

    10. Partij voor de Dieren

    1. Leonie Vestering (Almere)
    2. Jesse Luijendijk (Almere)
    3. Erik Puijk (Almere)
    4. Sylvia Kers (Lelystad)
    5. Linda Kemper (Almere)
    6. Marjolijn Veenstra (Almere)
    7. Kees Vlak (Almere)
    8. Kees Kielen (Dronten)
    9. Pablo Moleman (Almere)
    10. Francis van Staa (Lelystad)
    11. Arno-Jan Boere (Almere)
    12. Melissa Bax (Almere)

    Verkiezingsprogramma Partij voor de Dieren (pdf)

      11. SGP

      1. Sjaak Simonse (Ens)
      2. Bram Hanse (Emmeloord)
      3. Louw van der Zwan (Urk)
      4. Gerrit Jan Baarssen (Urk)
      5. Karst Pleijsier (Emmeloord)
      6. Nathanaël Middelkoop (Urk)
      7. Teun Woord (Urk)
      8. Jan Willem Bakker (Urk)
      9. Teun Pasterkamp (Urk)
      10. Sjoerd de Boer (Tollebeek)
      11. Gerrit Jan van der Haar (Lelystad)
      12. Dirk Taanman (Urk)
      13. Humphrey Venitiaan (Almere)
      14. Hendrik Jan Romkes (Urk)
      15. Geert Post (Urk)
      16. Henk van Veen (Tollebeek)
      17. Minne Veldman (Urk)
      18. Meindert Bleijenberg (Lelystad)
      19. Jacob van Veldhuisen (Urk)
      20. Jelle Schenk (Emmeloord)
      21. Eric Jan de Jong (Almere)
      22. Cees Kramer (Urk)
      23. Erwin Livestro (Dronten)
      24. Harry Kamphuis (Emmeloord)
      25. Abbetjes Meindert de Boer (Urk)
      26. Bram Versprille (Zeewolde)
      27. Kees de Vries (Urk)
      28. PIet Moens (Luttelgeest)
      29. Leonoard Bogerd (Urk)
      30. Peter Hildering (Urk)

      12. Jezus Leeft

      1. Maurits Jan Westhoven (Almere)

      13. DENK

      1. Arief Khedoe (Almere)
      2. Omar el Boussaïdi (Almere)
      3. Wilma Troenokromo (Almere)
      4. Bilal Oğuzkurt (Almere)
      5. Hilde Willemse (Lelystad)
      6. Ali Höke (Lelystad)

      14 Respect

      • Rick van Mourik (Almere)
      • René Eekhuis (Almere)
      • Ingrid Pieters (Almere)
      • Monique van Mourik-Hasselt (Almere)
      • Pim van Kesteren (Almere)
      • Hans Rosmuller (Almere)

        15. Forum voor Democratie

        1. G.J.C. Ransijn (Zeewolde)
        2. S. de Lely (Almere)
        3. C.H.W. van den Berg (Almere)
        4. J.H.N. Beenen (Almere)
        5. E.P.E. Raap (Almere)
        6. J.P. Thomassen (Almere)
        7. A.K. de Lange (Almere)
        8. M. Gortworst (Amsterdam)
        9. J. Vastenhouw (Ilpendam)
        10. J. Dessing (Zaandam)

        OPA

        1. Wout Jansen (Lelystad)
        2. Gerben Laagland (Lelystad)
        3. Hendrien Exel (Almere)
        4. Marianne van de Watering (Lelystad)
        5. Ruud van Amstel (Almere)
        6. Frank van Laarhoven (Luttelgeest)
        7. Jury Roest (Almere)
        8. 
Wim Botter (Lelystad)
        9. 
Jack Schoone (Lelystad)
        10. Peter van het Ende (Zeewolde)
        11. 
René Dekker (Almere)
        12. 
Nico de Jonge (Almere)
        13. 
Johan de Leeuw (Almere)
        14. 
Mia Meerveld (Lelystad)
        15. 
Yvonne Bierman (Dronten)
        16. Miep Sirach (Lelystad)
        17. 
Dirk Boonstra (Lelystad)
        18. 
Han Willemz (Lelystad)
        19. 
Herman Kolff (Lelystad)

        Verkiezingsprogramma OPA

        Statenverkiezingen



        Op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Like ons ook op Facebook!

        Ontworpen door BCO Reclameburo

        Welkom op DeDrontenaar.nl

        Op grond van de Algemene Verordening Gegevensbescherming worden cookies als persoonsgegevens beschouwd. Op deze website wordt van cookies gebruik gemaakt. Verdere informatie hierover kunt u vinden in ons privacystatement & cookiestatement. U wordt hierbij verzocht om kenbaar te maken dat u met het gebruik van cookies instemt.



        Lees ons privacystatement

        Lees ons cookiestatement